Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   SAĞLIKTA ŞİDDETE CEZA ARTIRIMINA BAKAN DESTEĞİ   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Dr. Deniz URAL
Dr. Fırat KARADENİZ
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MAZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlıkçılara şiddet uygulayanlara verilecek cezaların artırılmasından yana olduğunu belirterek, ''İşinin başında vatandaşa hizmet eden bir devlet memurunun, sağlıkçının şiddete maruz kalması asla kabul edilebilir bir durum değildir'' dedi.

Akdağ, sağlıkta şiddetin önlenmesi ve cezaların artırılmasına yönelik çalışmaları, AA muhabirine değerlendirdi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine büyük önem verdiklerini, bunun için birçok tedbir aldıklarını belirten Akdağ, günde 20-25 şiddet olayının bildirildiği Beyaz Kod biriminde yetkili sendikadan da birinin 24 saat görev yapması önerisi götürdüğünü söyledi.

Bu olayları azaltmak için gayret göstermeyi sürdüreceklerini ifade eden Akdağ, hastalarla sağlıkçılar arasındaki karşılıklı diyaloğun geliştirilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. Akdağ, ''Bütün bunlara rağmen tırnak içinde ifade ediyorum, magandalık, kabadayılık yapan varsa onlar için devletin güçlü elini ortaya koyacağız'' diye konuştu.

-''Yargı artık daha hızlı işliyor''-

Yargının da artık bakanlık olarak gösterdikleri çabaların ardından bu tür olaylarda yerinde ve hızlı işlemeye başladığına dikkati çeken Akdağ, şöyle konuştu:

''Bundan da memnunuz. Adalet Bakanlığımız ile görüşüyoruz. Ben cezaların artırılmasına da taraftarım. İşinin başında vatandaşa hizmet eden bir devlet memurunun, sağlıkçının şiddete maruz kalması asla kabul edilebilir bir durum değildir. Bir kişi döner bıçağıyla gidip bir hastaneye girer, tutuklandıktan sonra elini kolunu sallayarak çıkarsa, bizim bununla mücadele etmemizin çok zor olduğu açık.''

Akdağ, ''Adalet Bakanlığı nasıl bakıyor cezaların artırılması önerinize'' sorusuna ise ''Genel anlamda onlar kategorik bir yaklaşım içerisindeler ceza kanunuyla alakalı olarak. Söylediğim gibi üzerinde çalışıyoruz'' yanıtını verdi.

Batılı ülkelerle kıyaslandığında şiddet olaylarının Türkiye'de daha düşük olduğunu dile getiren Akdağ, ''Kayıt altına almak çok önemli. Nerede bir sağlıkçı şiddet görmüşse bize bildirsin, kayıt altına alalım ve hukukunu koruyalım'' çağrısında bulundu.

Kaynak:Medimagazin

 

 

16.12.2012    Okunma :2275
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.747 günde 2.948.205 tekil 3.417.449 çoğul kişi ziyaret etti