Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   Aile Sağlığı Merkezine Bombalı Saldırı   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Dr. Deniz URAL
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MAZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Tarsus’ta kimliği belirsiz kişilerce bir aile sağlığı merkezine el yapımı patlayıcı madde atıldı. Saldırı mesai saatleri dışında gerçekleştiği için ölen ya da yaralanan olmadı, bir hekim odası kullanılamaz hale geldi.

Tarsus Dr. Erhan Çerçel Aile Sağlığı Merkezi’ne dün akşam saat 20.00 sularında el yapımı patlayıcı madde atıldığı bildirildi. Polis, saldırının terörist gruplarca yapıldığını açıklarken Mersin Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Gürbüz Şen, saldırıya tepki gösterdi.

Şen, “Aile Sağlığı Merkezi saldırı olduğu saatlerde kapalı olduğundan dolayı maddi hasar meydana gelmiş ve bir arkadaşımızın poliklinik odası kullanılamaz hale gelmiştir. Bölge halkına yıllarca büyük bir özveriyle hizmet eden sağlık çalışanlarına yönelik bu hain terör saldırısını kınıyoruz. Saldırı anından itibaren göstermiş oldukları hassasiyetten ötürü Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne, Tarsus Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Savaşta bile sağlık çalışanlarına yönelik saldırı olmaz. Arkadaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor, bu hain terör saldırısının bir daha yaşanmamasını diliyoruz” dedi. 

Bizde Sakarya Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu olarak Terörün Hertürlüsünü nefretle kınıyoruz. Mersin de yaşanan bu talihsiz olayda ölen veya yaralanan olmamasına seviniyoruz ama bu olay özelinde O ASM de görev yapan tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. 

Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. Ama biz sağlık çalışanları olarak bu hainlere prim vermeyeceğiz ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz....

17.03.2016    Okunma :1298
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.466 günde 2.610.635 tekil 3.040.504 çoğul kişi ziyaret etti