Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   SAKARYA'DA AİLE HEKİMİNE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNDE ŞİDDET   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Dr. Deniz URAL
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MAZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Hemşire eşi olan E.S. ; rapor için kayıtlı olduğu aile hekimine başvurması gerektiğini söyleyen Aile Hekimi Dr İ.A.'ya şiddet uyguladı.

Sakarya'da bir başka sağlık kurumunda çalışan hemşirenin eşi E.S. , sürücü adayları için sağlık raporu talebiyle Tekeler Aile Sağlığı Merkezi'ne başvurdu. Kayıtlı bulunduğu Aile Hekimi Gezici sağlık Hizmetinde olduğundan kayıt masasında bilgilendirilmiş olup ısrar üzerine Dr İ.A. ya poliklinik girişi yapılmış ve kişi Dr İ.A. ile görüşmüş. Dr İ.A. kişiye acil değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğü herhangi bir rahatsızlığının  olup olmadığını sormuş olup E.S. sadece ehliyet için sağlık raporu talebi olduğunu belirtmiştir. Dr İ.A. acil değerlendirilmesi gereken  bir rahatsızlığı olmaması hasebiyle ilgili talep için muhakkak kayıtlı bulunduğu aile hekimine başvurmasını ve ilgili hekimin gezici sağlık hizmetinde olduğunu döndüğünde hekimine başvurması gerektiğini belirtmesi üzerine E.S. bağırarak tartışmaya başlamış ve  'Bu doktorları boşuna öldürmüyorlar' deyip Dr İ.A.  nın boğazını  sıkıp duvara sıkıştırarak ve Dr İ.A. yı tehdit ederek hem fiziki hem sözel şiddet uygulamıştır.

   

 

Doktor İ.A., kendisini tehdit ederek şiddet uyguladığını öne sürdüğü E.S.'den şikayetçi olup 113 Beyaz Kod uygulamasını başlatmıştır.

 

     Sakarya Aile Hekimleri Derneği(SAKAHED) Başkanı Dr Fırat Karadeniz, aile hekimine yönelik şiddeti kınadı. Hastalık durumu olmayan kişilerin kayıtlı olduğu aile hekiminden hizmet almak durumunda olduğunu kaydeden Karadeniz; "Aile Hekimliği sisteminin özünde ve mantığında kişinin kayıtlı bulunduğu aile hekiminden hizmet alması gerekliliği mevcuttur. Aile hekimliği uygulama kanununda misafir hasta kavramı yoktur. Kişiler Aile hekimlerinin çalışma programını ve  hangi saatlerde hangi hizmeti verdiğini bilmek durumundadır. Yoksa Aile Hekimliği hizmetinin kalitesini artırmamız mümkün olmayacak verimsiz olan eski sağlık ocağı sistemine geri dönüş olacaktır." dedi.

 

    Karadeniz, hekime yönelik şiddetin bir sağlık çalışanının eşinden gelmesinin kendilerini daha çok üzdüğünü ifade etti.

09.11.2013    Okunma :2578
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.526 günde 2.677.992 tekil 3.111.869 çoğul kişi ziyaret etti