Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   MÜEZZİNOĞLU, ERSİN ARSLAN'IN EVİNİ ZİYARET ETTİ   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Suriyeli sığınmacıların kaldığı Nizip ilçesinde bulunan çadır kenti ziyaret etti.

 

Bir an önce Suriye'deki zulmün sona erip Suriyeli vatandaşların yurtlarına dönmesini arzuladıklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, "İstiyoruz ki Suriyeli vatandaşlarımız bir an önce mağdur durumda olmaktan kurtulsunlar. Zulüm altında yaşamaktan veya zulüm yönetimiyle yönetilmekten bir an önce kurtulsunlar. Bizim onlara yaptığımız bir kardeşlik duygusunun gereğidir. Her zaman kendi vatandaşlarımıza baktığımız gibi onlara da gücümüzün yettiği oranda duyarlılığımızı göstereceğiz. En kısa zamanda da ülkelerine arzu ettikleri yönetimin gelmesini temenni ediyorum." dedi.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Nizip'teki çadır kentte sığınmacıların durumunu inceledi. Çadır kentteki durum hakkında muhtarlardan bilgi alan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, sıkıntıya düşen Suriyeli vatandaşların iyi olması adına çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Bakan Müezzinoğlu, "Bu anlamda bölgemizde kamplarda yaşayan 165 bin misafirimiz var. Bir 65 bin de kendi imkânlarıyla otellerde, sosyal tesislerde kalan toplam 230 bin civarında misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimiz var. Buradaki vatandaşlara insanca yaşayabilecekleri, kendi evleri gibi olmasa da güven içinde, huzur içinde, sağlık hizmetlerini alabildiği, sosyal hizmetleri alabildiği, güvenlik hizmetlerini alabildiği kampları onların hizmetine sunduk." diye konuştu.

 

Sağlık Bakanı olarak gittikleri her yerde hekim ihtiyacı ile karşılaştıklarını dile getiren Müezzinoğlu, çadır kentlerdeki hekim sıkıntısı ile ilgili şunları kaydetti: "Bu anlamda Suriyeli hekimlerimiz varsa onların tespitlerini yapıp, onların burada kendi vatandaşlarına hizmet verebilmesi adına hızlı bir çalışma yaparız."

 

Bakan, açıklamaların ardından çadır kentte bulunan sağlık merkezini inceledi. Burada tansiyonunu da ölçtüren Bakan, Suriye'den yürüyerek gelen ve Gaziantep'te doğum yapan Suriyeli Fatıma Mustafa isimli kadını da ziyaret etti.

 

Bakan Müezzinoğlu, çadır kentteki incelemesinin ardından geçen sene öldürülen Doktor Ersin Arslan'ın ailesini ziyaret etti.

 

 

 

09.02.2013    Okunma :2886
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.888 günde 3.111.886 tekil 3.600.467 çoğul kişi ziyaret etti