Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   33. Gün...BÜYÜK USTA ANISINA SAYGIYLA...   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
KANAYAN YARA: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ  9.07.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Türk basının usta ismi, ünlü televizyoncu Mehmet Ali Birand yoğun bakımda tutulduğu hastanede kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. 71 yaşında hayata gözlerini yuman birand'ın ölümü meslektaşlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

Usta gazeteci Mehmet Ali Birand son ana haber bültenin salı akşamı sunmuştu. Konuşmasının sonunda her zaman olduğu gibi seyircilerden bir sonraki için randevu istemişti ancak o randevuya kendisi gelemedi..

Sevenleri, izleyenleri ekranda onu beklerken ölüm haberini buldular....

MESLEKTAŞLARI BİRAND'I ANLATTI

Öğrencileri, dostları, rakipleri ve patronu Mehmet Ali Birand'ı böyle anlattı

Gazeteci Yazar Mehmet Ali Birand'ın vefatı medya dünyası başta olmak üzere hemen herkesi yasa boğdu. Birand'ın vefat haberinin ardından Show TV ve Kanal D ortak yayına geçti...

Öğrencileri, dostları, rakipleri ve patronu 
Mehmet Ali Birand'ı böyle anlattı.

İşte onların gözüyle 
Mehmet Ali Birand: 

Murat Bardakçı: 
Mehmet Ali Birand Türk basınının öncüsüydü. Türk basınına çok şey öğretmişti. Gündemde olana olayı kitaplaştırmayı Türk basınıMehmet Ali Birand'dan öğrendi. 

Ahmet Hakan: 
Mehmet Ali Birand Türk medyasının büyük değeriydi, önemli rengiydi. Hem Türk televizyonlarına hem Türk basınana damgasını vurmuştur. Türk televizyonlarında hepimizin ustasıydı. Yeri doldurulamayacak. 

Mithat Bereket: Türk basınında bildiklerini paylaşmaktan çekinmeyen nadir insanlardan biriydi. Ben bugün bir ağabeyimi, dostumu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum.

Ferhat Boratav: Bütün gazeteci milletinin başına sağolsun. Kendisiyle yönetici olarak, kardeşi olarak uzun süre birlikte çalıştık. Türkiye'de yaptığımız işin dünya standartlarında nasıl yapıldığını bilen insandı. 

Reha Muhtar: Türk medyası inanılmaz derecede bir şekilde çalışan bir gazetecinin yitirdi. Bu heyecanı hayatının hiçbir döneminde yok olmadı. Kendisiyle birlikte çalışırken enden 19 yaş büyüktü fakat onun gazetecilik temposuna yetişemeyecek durumdaydım.  

İsmet Berkan: 
Mehmet Ali Birand'ın bir sürü sıfatı vardı. Bütün bu sıfatlar bizim mesleğimizde gelip geçicidir, çok da önemli değildir. Mehmet Ali Birand bu mesleğe muhabir olarak geldi, muhabir olarak da öldü. Hastaneye bile yürüyerek geldi. 

Hasan Cemal: Boşluğu kolay doldurulamayacak bir gazeteciydi. Bir yandan televizyon haberciliğine uluslararası boyut kazandırdı. Mesleğin kurallarını yerli yerine oturtulmasında çok önemli katkıları oldu. Bu meslekte beni kıskandıran birçok şeye imza atmıştır.

Ali Kırca: Rekabetin bittiği dönemdeyiz. Bu akşam Siyaset Meydanı'nı 32. Gün için de yapacağım. Birand merak etmesin, emanet bendedir. Bizim kuşağımızdan Birand da gitti. Büyük bir yalnızlık benim için. 

Aydın Doğan: Rahmetli benim 35 yıl birlikte çalıştığım bir arkadaşım. 28 Şubat'ta kısa bir ayrılığımız oldu. M.Ali bende hem yöneticilik, hem de habercilik yaptı. Bana göre müthiş bir haberciydi, dünyası haberdi, yaratıcıydı. Türk basını haberci olarak bir Mehmet Ali'yi kolay kolay yetiştiremez. Hep şunu söylerdi, 'duyduğunu değil, gördüğünü yazacaksın'. Haber anlayışı buydu. Benim ızdırabım büyük. Yeri doldurulamayacak bir arkadaşımdı. Nur içinde yatsın...


Deniz Arman:
 Bugünün tarihini takvimlerde olmayan bir gün olarak adlandırmak istiyorum. Bu 33 Gün.

 

18.01.2013    Okunma :2618
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.789 günde 2.997.305 tekil 3.472.259 çoğul kişi ziyaret etti