Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   UZMAN DOKTORA DAYAK İDDİASI   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Olay bugün saat 11.00'de Bahçelievler'de bulunan Zafer Aile Sağlık Merkezi'nde meydana geldi.

İddiaya göre Doktor Erdal Öz'ün odasına giren bir kadın diğer kapıda bekleyen hasta yakınlarında izin aldığını ve kızının çok ateşi olduğunu söyledi. Doktor, ateşi olan çocuk hastayı muayene etti ve bir başka hastayı odasına aldı. Koridorda çok gürültü olması üzerine doktor Öz, dışarı çıkarak hasta yakınlarını sessiz olmaları konusunda uyardı. Doktor Öz, "Sessiz olun. Acil olan hastalara öncelik tanıyorum. Sırayla hepinize bakacağım" dedi. Ancak Y.K. isimli vatandaş da işinin acil olduğunu söyleyerek "Önce benim kızıma bak" diyerek doktorla tartışmaya başladı. Doktorun odasına giren Y. K. isimli kişi burada Doktor Öz'e saldırdı.

DOKTOR ÖZ: SALDIRIYA UĞRADIM

Aile Hekimliği Uzmanı 37 yaşındaki Öz, olayın ardından 155 Polis İmdat hattını ve Sağlık Bakanlığı'nı arayarak Y.K. isimli hasta yakınından şikayetçi olduğunu söyledi. Olayın ardından sağlık raporu alan ve karakola giderek şikayetçi olan Doktor Öz DHA mikrafonlarına şunları söyledi:

"Bugün saat 11.00'de hastalarıma bakarken bir hasta yakını tarafından poliklinik odamda saldırıya uğradım. Bir anne çocuğun ateşinin çok yüksek olduğunu, kapıda bekleyen hasta yakınlarından izin aldığını söyleyerek içeriye girdi. Ben de baktım hakikaten çocuğun ateşi yüksekti. Onu muayene edip gönderdikten sonra diğer sıradaki hasta geldi. O sırada dışarıda çok fazla bir gürültü vardı. Kapıyı açtım dedim ki; "Arkadaşlar sessiz olun. Hastamı duyamıyorum. Sırayla hepinize bakıcam" dedim. Bir beyefendi dedi ki, "Benim çocuğumda acil benimde işim var. Benim çocuğuma da erken bak" dedi. Halbuki bir sıra sonraydı bir hasta vardı ara. "Tamam beyefendi bakıcam lütfen sessiz olun, yavaş yavaş gelin bakalım" dedim. O sırada yüzümü döndüğüm anda bir afalladım. Bir yumruk geldi sol yanağıma ve boynuma doğru. Önce ne olduğunu anlamaya çalıştım ama bir kaç dakika nerede olduğumu hatırlayamadım. Sonra kendime geldiğimde arkadaşlar çıkarmıştı şahsı. Odam karışmıştı. 10-15 dakika dinlendim. Daha sonra gerekli yerlere şikayette bulundum."

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

Adliyeye giderek suç duyurusunda bulunacağını anlatan Doktor Öz, "Çünkü şahsın özellikle yüzüme ve boynuma darbesi var. Ben bir kaç dakika neye uğradığımı, nerede olduğumu hatırlayamadım, kendime gelemedim. Özellikle boynuma yapılan travmalardan ani nefes durması olabilir. Bu kafaya uygulanan ani bir şoktur. Çok korkunç sonuçlara yol açabilir. Bundan dolayı şikayetçi olmayı düşünüyorum" dedi.

"ÜZÜCÜ BİR DURUM"

Daha önce fiziksel bir şiddete maruz kalmadığının altını çizen Doktor Öz, "Bu şekilde saldırıya uğrayan maalesef çok fazla hekim arkadaşım olmaya başladı. Üzücü bir durum. Ben buranın tek aile hekimi uzmanıyım. Türkiye'nin değişik yerlerinde de görev yaptım. Severek Türk halkına çok güzel bir şekilde hizmet etmeye çalışıyorum. Maalesef bu tür saldırılarla karşı karşıya kalıyoruz. Hekim camiası adına çok üzgünüm ama arkadaşlarımın yinede şevkinin kırılmasını istemem. En güzel şekilde vatandaşlarımıza hastalarımıza hizmet etmek için elimizden geleni yapmak isteriz" ifadelerini kullandı.

 

"VATANDAŞLARIMIZIN SABRETMEYİ ÖĞRENMESİ GEREKİYOR"

"Kış olması nedeniyle hasta yoğunluğumuz fazla" diyen Doktor Öz, "Bu bizi de geriyor. Hasta yakınlarını da beklemekten dolayı geriyor. Anlayışlı olmak zorundayız. Hastalarda bizi anlamak zorunda. Biz elimizden geldiği kadarıyla vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Tabi sabretmeleri lazım. Vatandaşlarımızın sabretmeyi öğrenmesi, kendi sırasını beklemesi gerekiyor. Üzücü bir durum. Başta kendime ve bu şekilde saldırıya uğramış bütün hekim arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum" diye konuştu.

KAYNAK:MEMURLAR.NET

28.12.2012    Okunma :2704
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.864 günde 3.087.830 tekil 3.575.469 çoğul kişi ziyaret etti