Gsm:0549 2440024 Email:sakahed@gmail.com
   ACAR: 15 OCAK İTİBARİYLE ELLE YAZILMIŞ REÇETELER ARTIK KABUL EDİLMEYECEK   
ÜYE GİRİŞİ
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum        Üye Ol   
KÖŞE YAZILARI
Rıdvan KARAGÖZ
Kutsal REÇETE.  01.06.2016
Dr. Deniz URAL
Tıp Fakültesinde Okumanın Cezası  23.12.2014
Dr. Fırat KARADENİZ
Aile Hekimlerine Ek ödeME ''Winter is Coming=Kış Geliyor''  8.09.2020
BAĞLANTILAR
SAĞLIK BAKANLIĞI YAZILIM DESTEK SİSTEMİ.
MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ.
SAĞLIKTA BULUŞMA NOKTASI SBN.
SAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
YENİ PBS.
YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.
SAĞLIK BAKANLIĞI ANA SAYFA.
SAKARYA İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ.
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU.
SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ.
ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ.
SAKARYA'DA HAVA
SAKARYA
SAKARYA MANZARALAR
SİTE İSTATİSKLERİ
 
 
 

Acar: 15 Ocak itibariyle elle yazılmış reçeteler artık kabul edilmeyecek, olağan dışı durumlarda hastaların mağdur olmaması için manuel yazılan reçeteleri kabul edeceğiz.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, "NTV'ye Sorun" kuşağında Ahmet Ergen'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

OLAĞAN DIŞI DURUMLARDA MANUEL YAZILAN REÇETELERİ KABUL EDECEĞİZ

 

Bugün gelinen noktada 94 bin 695 doktorun şifre aldığını, 9 bin doktorun şifre almadığını belirten Acar, 2 bin 320 hastanede e-reçete sistemine geçildiğini ve 36 bin 244 hekimin reçeteleri elektronik ortamda düzenlediğini söyledi.

 

15 Ocak 2013 tarihinden sonra elle yazılan reçeteleri kabul etmeyeceklerini ifade eden Başkan Acar sistemin arızalı olması durumunda yani olağandışı durumlarda hastaların mağdur olmaması için manuel düzenlenen reçeteleri ödeyeceklerini ifade etti.

 

Son günlerde eczacılardan gelen eleştirilere de cevap veren Fatih Acar, “Burası SGK. 74 milyona hizmet veren bir Kurum. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması açısından her türlü önlemi alırız. Günde 1,5 milyon reçete sisteme aktarılıyor. Bu kolay bir şey değil. Zaman zaman bizim Kurumumuz dışındaki bazı aksaklıklardan dolayı da sistemde sorunlar yaşanabiliyor” dedi.

 

Aksaklık yaşanması durumunda acil toplantı yaptıklarını ve çözüme ulaşmak için çalıştıklarını dile getiren Acar, 24 saat sistemi izlediklerini açıkladı. Sistemin çalışmaması durumunda olağanüstü önlemler aldıklarını vurgulayan Başkan Acar, 15 Ocak’ta da münferit sıkıntılar yaşanabileceğine dikkati çekti. Başkan Acar, “Günde ortalama 1,5 milyon reçete yazılan bir konuda zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. Bu sıkıntıları karşılıklı hoşgörü çerçevesinde alacağımız önlemlerle aşacağımızı ümit ediyoruz” dedi.

 

Alt yapı olarak tüm hazırlıkların tamamlandığını vurgulayan Acar, “Kurum olarak herhangi bir sıkıntımız yok” diye konuştu. Türkiye’de yerleşmiş alışkanlıkların olduğunu söyleyen Başkan Acar, doktorların yıllardır elle reçete yazdıklarını, şimdi ise reçetelerin bilgisayar ortamında yazılacağını, sisteme uyumda zaman zaman sıkıntıların çıkabileceğine dikkati çekti. Gelinen noktada aile hekimlerinin yüzde 86’sının e-reçete yazdığını belirten Acar, ”Bu oran devlet hastanelerinde yüzde 17, özel hastanelerde yüzde 60, üniversite hastanelerinde yüzde 30 civarında” diye konuştu.

Kaynak:Sağlık Aktüel

28.12.2012    Okunma :2492
 
Adres:Atatürk Bulvarı Sait Faik Sokak S.Faik İşHani C Blok Daire : 4 Adapazarı/SAKARYA
Telefon:0549 2440024
Email:sakahed@gmail.com


Copyright ©2015 Sitemizi 2.864 günde 3.087.838 tekil 3.575.477 çoğul kişi ziyaret etti